Flat Biena Ibirapuera Uh407 Hotell
| 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Simbassäng Inomhuspool | Fitness/Gym Fitnesscenter |
| Spa & Hälsocenter Ångrum | Mat/Dryck Restaurang | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Flat Biena Ibirapuera Uh407 Hotell São Paulo ligger i São Paulo, 6 km från Fotbollsmuseet. Det erbjuder en pool. Det bekväma hotellet, som har ett bekvämt läge inom några kvarter från tunnelbanestationen Hospital Sao Paulo, erbjuder rum med utsikt över staden, samt ångbad, bastu och inomhuspool.
Detta hotell erbjuder ett väldigt bra läge ca 5 km från flygplatsen São Paulo-Congonhas och i närheten av Obelisco e Monumento Mausoleu ao Soldado Constitucionalista de 32. Sevärdheterna cirka 10 minuter med bil från Flat Biena Ibirapuera Uh407 Hotell är Avenida Paulista. Boendet ligger 7 km från Museu Catavento och andra sevärdheter i São Paulo.
Rummen har luftkonditionering samt plattskärms-TV med satellitkanaler. Badrum erbjuder en separat toalett och en dusch. Här finns luftkonditionerade sovrum med ett vitrinskåp. För gästernas komfort erbjuds badlakan och handdukar i de privata badrummen, som är utrustade med en separat toalett och en dusch.
Det bekväma Flat Biena Ibirapuera Uh407 Hotell har en à la carte restaurang som erbjuder olika maträtter. Restaurangen Saint Valentin Restaurant erbjuder ett urval av rätter cirka 17 minuters promenad bort.
- Lokala sevärdheter
- Avenida Paulista3,3 km
- MAM - Modern Art Museum950 m
- Abril Theater4,5 km
- Obelisco1,3 km
- Museu de Arte de São Paulo (MASP)3,6 km
- Parque Ibirapuera1,3 km
- Clinicas Hospital and Medicin University4,6 km
- Biennial´s Ibirapuera - Ciccilio Matarazzo Pavillion900 m
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats6 km
- Tågstationer
- Julio Prestes tågstation7 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Parkering
- 24-timmars reception
- Inga husdjur
- 24-timmars säkerhet
- Hiss
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
- Kortåtkomst
Mat och drycker
- Restaurang
Aktiviteter och avkoppling
- Inomhuspool
- Bastu
- Ångrum
- Fitnesscenter
Service
- Rumsservice
- Hushållning
På rummet
- Luftkonditionering
- Ljudisolerade rum
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är São Paulo-Congonhas från Flat Biena Ibirapuera Uh407 Hotell?
Det är 5 km mellan São Paulo-Congonhas flygplats och Flat Biena Ibirapuera Uh407 Hotell. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på Flat Biena Ibirapuera Uh407 Hotell?
Gäster på Flat Biena Ibirapuera Uh407 Hotell kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på Flat Biena Ibirapuera Uh407 Hotell?
Gäster på Flat Biena Ibirapuera Uh407 Hotell måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Flat Biena Ibirapuera Uh407 Hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på Flat Biena Ibirapuera Uh407 Hotell är 59$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken typ av pool finns det på hotellet?
Hotellet har en pool.